Yarışları Şampiyonasında start alıyor

FIA 2012 Kamyon Yarışları Şampiyonası bir prömiyerle başlayacak: Yarış kamyonları İstanbul’daki Formula 1 pistinde ilk kez mücadele edecekler. Türkiye’nin metropolündeki yarış pisti Boğaz’ın karşı tarafında, Türkiye’nin Asya yakasında bulunuyor. Bu yarış serisi Smolensk (RUS) ve İstanbul’daki pistlerle MAN için önemli piyasalardaki yeni kamyon yarışları tutkunlarına ulaşıyor.

MAN Marketing ve aynı zamanda Motor Sporları Şefi Björn Loose şöyle bilgi veriyor: “Kamyon yarışları tutkunlarını olağanüstü heyecanlı bir sezon bekliyor. Yeni takımlarla ve yeni pilotlarla uluslararası bir arka plana sahip çok ilgi çekici bir sürücüler karması oluşturmayı başardık. Bu sayede rekabete yeni bir soluk getirdik ve taraftarlarımız karşısında daha fazla varlık göstereceğiz. 2012 yılı için sportif hedefimiz gayet açıktır: Kazanacağız!”

Pistteki sıralama önceki yıla göre büyük ölçüde değişti. Kamyon Yarışları Şampiyonasının 2012 sezonunda beş MAN takımı dokuz araçla yarışıyor. MAN bu takımları gelişmiş yarış motorlarıyla donatıyor ve Nürnberg’teki MAN Motorları Uzmanlık Merkezi uzmanlarıyla geniş kapsamlı destek sağlıyor.

Bugüne dek “MAN in Black” olarak tanınan şimdiki Avrupa şampiyonu Jochen Hahn, tamamen yeni bir tasarıma sahip beyaz MAN kamyonuyla yarışacak. Hahn ilk kez 1 kapı numarasıyla yarışıyor ve zorlu bir mücadeleyi göğüslemek zorunda kalıyor. Çünkü hem avcı hem de av durumunda ve önceki yıl kazandığı unvanını başarıyla savunmak istiyor. Rakipleriyse bunu ellerinden geldiğince zorlaştıracaklar.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.