Dupont’tan otomotiv sektörüne yatırım…

Her yıl 1.4 milyar dolarlık bütçeyi ar-ge çalışmalarına ayıran bilim firması DuPont, otomotiv sektörü için 6 milyon dolar değerinde önemli bir yatırım yaptı. DuPont otomotiv sektörünün önde gelen markalarına üç farklı grupta boya hizmeti veriyor. DuPont, OEM Fabrika Boyaları grubu ile Türkiye’de üretimi yapılan araba markalarının boya ihtiyaçlarını karşılarken, Oto Tamir Boyaları Grubu ile kaza veya genel bakım ihtiyacı olan araçlara ve Endüstriyel Boya Grubu ile otobüs, kamyon gibi ticari araçlara yönelik boya üretimi yapıyor.

DuPont, oto tamir boyaları ve endüstriyel boyaların doğru ve verimli kullanımını arttıracak teorik ve pratik bilgilerin verileceği yeni bir eğitim merkezi açıyor. 4.035 m2 alan üzerinde 2.250 m2 lik kapalı alana sahip olan merkezde markalı ve özel servislerde çalışan boya teknisyenlerine , boyahane yöneticilerine, araba markalarının satış sonrası bölümlerinde farklı kademelerdeki sorumlularına, bayilere ve teknik kadrolarına,endüstriyel alanda hizmet veren bayi ve teknisyenlerine eğitim verilecektir.

Eğitim merkezinde boya pratiklerinin yapılacağı, tüm uygulama alternatiflerinin görülebileceği tam teşekküllü bir servis prototipi sektör çalışanlarının kullanımına sunuluyor. 22 Eylül 2011’de açılacak olan merkezde, oto tamir ve endüstriyel boya sektöründe ulaşılan son teknolojik gelişmeler, çevre koruma yasaları doğrultusunda uygulama sistemleri, boya performansını artıracak yardımcı malzemelerin ve
ekipmanların eğitimleri, pazarda yaşanan renk sorunları, boya uygulama hataları gibi sık yaşanan problemler için özel eğitimler düzenlenecektir.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.